מרוץ משימות רכוב

תיירות איילת השחר מתמחה בבניית תוכן בהתאמה אישית ללקוח ומתן חוויות מאתגרות בטבע.

הקבוצה תתקבל באתר שלנו, הנמצא בלב חורשת עצים ירוקה, עם מדשאות, דקלים וצל. בשלב הראשון של היום נסביר את מהלך יום המרוץ ואת הכללים. בהמשך נתחלק למספר קבוצות, כל קבוצה תקבל צמידים צבעוניים, וכך נפעל במהלך היום. בשלב זה יצטרפו לקבוצה המדריכים המלווים.

יום גיבוש אתגרי לקבוצות

טיול שטח בצפוןהיום בנוי ומוכוון לאווירת מרוץ ואקשן, שתכניס את הקבוצה לעניין ולהתרגשות, ויעורר רצון לשיתוף פעולה תוך לימוד חוויתי.

יום המרוץ יתרכז באזור איילת השחר, בעמק החולה שבגליל העליון.

משך הפעילות: שלוש עד חמש שעות, תלוי בזמן ובתקציב.

המרוץ הינו רכוב. הכנו מספר אפשרויות למסלולים ומשימות, לבחירתכם. המסלולים והמשימות מותאמים לרצון הקבוצה ולתנאי מזג האויר.

אנו מציעים כמה אפשרויות לבחירתכם:

תוכנית יום הגיבוש לקבוצות

בחורשת הדקלים נתחלק לשתיים או שלוש קבוצות שוות, כל קבוצה תקבל צבע צמיד משלה, ג'יפ מוביל, תומקארים ומדריך. לפני היציאה למרוץ כל הנהגים יצטרכו להשאיר את רישיונות הנהיגה ולהגיע לנקודת ההזנקה לתדריך. המרוץ יכלול מספר תחנות ואתגרים שידרשו שיתוף פעולה ועבודת צוות, ויכללו תכנים של ידיעת הארץ והתמצאות, כוח וכישרון טכני.

משימות גיבוש לדוגמא:

חילוץ רכב מערוץ נחל - נגיע לעין ירדה, מעיין צנוע, הנובע כל השנה.

הקבוצה תתמודד עם "תקלה" ברכב, ותצטרך בעזרת חבלים והיגיון בריא, להעביר את הרכב מצדו האחד של הערוץ לצד האחר.

זיהוי אתרים – נגיע לנקודת תצפית המשקיפה אל העמק ואצבע הגליל.

לרשות הקבוצה 10 דקות, בכדי לזהות כמה שיותר ישובים ואתרים.

אתגר האוכל: בפני המשתתפים יעמדו צלחות מכוסות.

הם יצטרכו להמר ולבחור, ועל פי בחירתם – לטעום ולאכול!

עוד משימות לדוגמה:

סיור יין בצפוןצינור אנושי במעיין הליכה לאורך הנחל לעבר נביעת מעיין טבעית הנשפכת לבריכת שכשוך קטנה. משימת גיבוש שלשאיבת מים מבאר, והעברתם למקווה מים סמוך.

משימת ניווט על פי תצ"א – בכניסה למטע אבוקדו ענק, תקבל הקבוצה תמונת תצ"א (תצלום אווירי), בה מסומנות נקודות ציון. על הקבוצה למצוא את כל הנקודות בזמן נתון, ולהרכיב משפט מרמזים. זה פתרון החידה.

תל חצור : נגיע עם הג'יפים/אוטובוסים לתל חצור, אתר ארכאולוגי מרשים ביופיו, בו נמצא אחד ממפעלי המים הגדולים בארץ. נתכנס באתר הגדול, הצופה אל העמק, וטומן בחובו אלפי שנות היסטוריה.

איסוף והשלמת מידע – הקבוצה תקבל דף עם מידע חסר, אותו יצטרכו החברים להשלים בעזרת ספר תנ"ך, אינטרנט וידע אישי, עליהם להגיע לפתרון במהירות ובדיקנות.

מפעל בור המים - נחפר כ- 50 מטר לעומק האדמה, עם מערכת מדרגות בנויה ומשוחזרת. הקבוצה תקבל חידה, אותה תצטרך לפתור בעזרת סיור ממשי וחיבור מידע שנמצא במקום. יש להגיע לתשובה המדויקת בכדי להמשיך במירוץ.

משימת זיהוי סוגי יין ביקב – הגעה עם הרכב ליקב, הנמצא בין כרמים ומטעים. חברי הקבוצה יטעמו 3 סוגי יין שונים, וילמדו עליהם מספר פרטים. לאחר מכן יוגש לקבוצה מגש ובו 20 כוסות יין . חברי הקבוצה יצטרכו לחלק את היין לסוגיו. בסוף המשימה נספור את מספר הכוסות המדויקות וכך נחשב את הציון.

נסיים בפריסת תה צמחים ועוגיות, ובהכרזה על הזוכים !

 

לפרטים נוספים, לתיאום והתאמה אישית אליכם – צרו איתנו קשר