פעילויות גיבוש לחברות בימי הקיץ

מנהלי ומנהלות רווחה רבים הבינו מזמן כי ימי גיבוש לחברות או לצוותים קטנים יותר, אינו יום "פינוק" שהחברה מעניקה לעובדיה, אלא פעילות הכרחית לגיבוש צוותים ועובדים שלא קיימת בניהם אינטרקציה יומיומית בסביבת העבודה.
ארגון פעילות גיבוש לקבוצה יכול להיות  מאתגר מאד, וחברות רבות מעדיפות להשתמש בשירותן של חברת הפקות המתמחה בתכנון ימי כיף וכנסים, אך העלות של שירותי חברה מסוג זה יכולה להיות יקרה מידי. עקב העלויות הגבוהות, חברות קטנות וסטארטאפים מעדיפים לארגן פעילויות גיבוש לעובדי החברה באופן עצמאי.

יום גיבוש בצפוןאם אתם מכירים את הצוות שלכם היטב ויודעים להשתמש ב"פלא הטכנולוגי" הנקרא מנוע חיפוש, המשימה של ארגון יום גיבוש מוצלח בהחלט אפשרית, ואנחנו נשמח לעזור לכם בכמה עצות שימושיות.

כיוון שאנחנו עומדים בפתחה של העונה החמה של השנה, נתמקד באירגון יום גיבוש קיצי מהנה. חברות רבות נרתעות מימי גיבוש בקיץ, עקב החום הכבד השורר בישראל בחודשים יוני-ספטמבר, אך ניתן לנצל את אטרציות מים הרבות שיש בישראל על מנת לאפשר לעובדים שלכם לטעון מצברים ולחזור לעבודה עם כוחות חדשים.

הנה כמה הצעות פעילויות גיבוש לחברות המתאימות לימי הקיץ:

יום כיף לעצלנים: מה יכול להיות יותר קל מלארגן יום כניסה חברתי ל"מימדיון" או "שפיים"?
זה בהחלט פתרון קל ומהיר, שלא משצריך יותר מדי מחקר, אך האם ניתן לקרוא לזה יום כיף או יום גיבוש? אם אתם מחפשים מקום ליום גיבוש לכ-50-100 עובדים, מקומות בילוי כמו "שפיים" לא יאפשרו לכם לסגור את המקום רק עבורכם, ולכן תצטרכו לחלוק את יום הגיבוש שלכם עם קייטנות ומשפחות המגיעות למקום באותו היום.
הבריכה אכן יכולה להיות חלק מיום הכיף שלכם, אך על מנת שיום כיף מסוג זה יצליח, מומלץ מאוד לעשות קצת מחקר. בקיבוצים וישובים רבים ברחבי הארץ תוכלו למצוא בריכה הרבה פחות המונית, אותה תוכלו לסגור רק עבור יום הגיבוש שלכם.
אך זכרו שחיה המונית בבריכה לא תגבש את הצוות שלכם, וגם לא ארוחת בוקר עשירה על שפת הבריכה, כל אלה הם רק חלק מהמרכיבים הדרושים לכם ליום הכיף, אך התמקדו בעיקר ולא בטפל - בפעילויות הגיבוש עצמן שיכולות לכלול פעילות של פתרון כתבי חידה, פעילויות ניווט, סדנאות ODT ועוד.

יום כיף אקטיבי: אם יש לכם צוות צעיר בגוף ובנפש, הציעו להם יום כיף אתגרי.
אף עובד לא יעריך טיול רגלי במדבר בחודש יולי, אך זה לא אומר שלא תוכלו לארגן פעילות מאתגרת לעובדים גם בחודשי הקיץ. בחודשים החמים מומלץ לבחור ביום כיף בצפון הארץ, בו הטמפרטורות ואחוזי הלחות נמוכים יותר. בגליל ובגולן תוכלו ליהנות מפעילויות רבות על גדות הנחלים והמעיינות לצד שפע של פעילויות אתגר כגון טיולי תומקארים או טיולי ג'יפים.
ישנם אפשרויות בלתי מוגבלות של שילוב טיול ג'יפים בצפון עם סדנת ניווט מוטורית או משחק טעימות יין באחד היקבים בגליל. בררו על שילובים אפשריים אצל ספקי השירות, ואל תחסכו בשאלות ופרטים המעניינים אתכם.

ישנן לא מעט דרכים ליהנות מיום כיף גם בעונת הקיץ, ולנצל את פינות החמד המוצלות בטבע על מנת לגבש את הצוות שלכם ולאפשר לו לצאת מהמשרד. אל תשכחו לפנק את העובדים גם הארוחה טובה ו/ או מופע מוזיקלי טוב בסיום יום הגיבוש, על מנת לסכם בצורה מהנה את יום הגיבוש האיכותי שארגנתם עבורם.

 

למידע נוסף www.pbl.co.il