סיורי סגווי -אטרקציה שתופסת תאוצה בישראל

שוק האטרקציות בישראל גדל משנה לשנה, ומציע למשפחות, לזוגות ולחברות שמחפשות הפעלות לימי כיף יותר ויותר אפשרויות בילוי. אחת האטרקציות שתופסות תאוצה בשנים האחרונות, בנוסף לפיינטבול היא סיורים מודרכים בסגווי.

טיולי סגויסגווי ("רכינוע" בעברית תקינה) הוא כלי רכב דו גלגלי חשמלי ייחודי, המאפשר נסיעה קלה ובטוחה ע"י שימוש בהטיית הגוף בלבד. הסגווי, שהומצא בשנת 2001 ע"י היזם דן קיימן, מורכב ממשטח עמידה המחובר לזוג גלגלים ומוט אחיזה. 2 מנועים חשמליים חזקים מחוברים לבטרייה נטענת יאיצו את הכלי למהירות סופית של 20 קמ"ש (מוגבל אלקטרונית) אם רק תישענו קדימה. נסיעה על סגווי הינה חוויה מוטורית שאין כדוגמתה בשום כלי רכב בעולם. אין גז וברקס, אין שעונים, אין מפתח ואין כידון או הגה... כל תנועת הכלי מתבססת על הטיית הגוף בלבד. חובה לנסות כדי להבין.

בארץ ניתן לשכור סגווי לטיול מודרך ולאחר הדרכה קצרה הניתנת לפני כל סיור, המשתתפים יכולים לצאת לדרך וליהנות לא רק מנסיעה בכלי חשמלי ו"ירוק" שנשלט ע"י מחשב, אלא גם מנופים מיוחדים של האזור בו בחרו לסייר.
סגווי די בטוח לנסיעה וקל לתמרון, אך חייבים לציין כי מותר לנסוע בו רק בשטחים המיועדים להולכי רגל ולא בכבישים. כמו כן הנסיעה על סגווי באופן עצמאי מותרת רק מגיל 16 ואינה מומלצת לנשים בהריון.

כיום אפשר למצוא סיורי סגווי בכמה וכמה מקומות בארץ:

טיולי סגווי בצפון – ישנם כלי רכב חשמליים שהותאמו לנסיעה בשטח, כמובן שלא מדובר בטיול שטח כמו שאתם מכירים, כי אתם לא נוסעים בג'יפ, אך עדיין תוכלו ליהנות מנופים מיוחדים ומטיול בצפון באווירה אחרת. טיול על סגווי בדרך עפר אפשר לעשות בירדן ההררי, שמורת מג'רסה, עמק החולה, שאר יישוב ועוד..

סיורי סגווי בירושלים – בירושלים יש מספר מסלולים מאוד מעניינים בהם תוכלו לסייר בסגווי. למשל מסלול טילת ארמון הנציב - הטיילת ממוקמת באחד מהאזורים הכי גבוהים בירושלים ומורכבת משלוש טיילות שונות וביחד מתקבל אחד המסלולים היפים בישראל. כאן תוכלו ליהנות מנופי העיר, אוויר הרים ו-2 תצפיות מיוחדות, האחת לעיר העתיקה כולל החומות, הר הבית, נחל קידרון, הרובע היהודי, הר הזיתים והר הצופים, והשנייה הינה למדבר יהודה והרי מואב.

סיורי סגווי בתל אביב – גם את תל אביב אפשר לראות מזווית אחרת בטיול על סגווי. תתפלאו לשמוע, אך יש כמה מסלולים בהם מתקיימים סיורי סגווי יומיים לקבוצות בעיר שוקקת חיים זו. למשל סיור מקסים אפשר לערוך בפארק הירקון או בנמל תל אביב, ואפילו בספארי ברמת גן.

רבים בוחרים בסיורי סגווי כחלק מיום כיף או יום גיבוש לעובדים. מדובר בפעילות כיפית ומהנה, המלווה במדריך, שלא רק מלמד אתכם לרכב על סגווי, אלא גם מלווה את הסיור לכם בהסברים היסטוריים ונותן לצוות משימות שונות לביצוע על סגווי.