יתרונות הנסיעה בתומקאר

תומקאר הינו כלי רכב שטח תוצרת ישראל שמורכב משלדת צינורות בדומה לרכב באגי ומכיל 2 או 4 מושבים אחד לצד השני. הכלי החל להימכר בישראל עוד בתחילת שנות ה-90 ומאז עבר מספר שדרוגים ושינויים ומשמש כיום את שירותי הביטחון, המשטרה ואזרחים פרטיים המשתמשים בו לנסיעת שטח מאתגרת.

התומקאר מגיע עם גיר פשוט של high ו LOW בלבד, שעון טורים ומד מהירות ומד דלק. דש בורד די ספרטני וקרבי וניתן להרכיב עליו בלי סוף של גאד'טים מרדיו דיסק משוכלל ועד התקני ניווט, פנסים ובמקרים צבאיים גם כלי נשק.

להלן כמה יתרונות מחווית הנהיגה בתומקאר

בטיחות:
טיולי שטח בתומקאררכבי התומקאר עברו מספר גלגולי פיתוח במשך כמה עשורים. התוצאה הסופית שאנו רואים כיום הינה רכב שטח רחב עם צמיגי שטח עבים ומיגון מלא לנהג ולרכב עצמו. מבחינת רמת הבטיחות, הוא הבטוח ביותר מבין כל הרכבים בסגמנט שלו SIDE BY SIDE)) גם בשל המשקל הגבוה יחסית וגם בשל רוחב הכלי.

רכב זה הפך לפופולרי ביותר בקרב נהגים רבים בעולם, מנוסים יותר או מנוסים פחות, הודות לקלות הנהיגה בו ורמות בטיחות גבוהות, הודות למושבים, רתמות הביטחון המעוגנות ב-4 נקודות ומבנה הקבינה העשוי מצינורות ברזל. הודות לרמות הבטיחות שלו, הרכב מאוד פופולרי בקרב משפחות המחפשות אטרקציות שטח ללא סיכונים מיותרים.
 

תמרון ואיכות הנסיעה:
רכב תומקאר מגיע עם מיגון גחון מובנה המאפשר דילוג בטוח מעל כל אבן ומדרגה בשטח. הוא קל יותר לתמרון מאשר ג'יפ והרבה יותר בטוח מטרקטורון או אופנוע שטח. הוא מאפשר נסיעת שטח אולטימטיבית לאוהבי הרפתקאות ואוהבי טבע המעוניינים לחוות טיול מעט שונה מהרגיל.
בגלל שתומקאר התחיל את דרכו כרכב שעוצב עבור מבצעים צבאים, הוא יכול להתמודד עם תנאי שטח קשיים ביותר ולהגיע למהירות של 80 קמ"ש ויותר.
יחד עם זאת, הודות למערכת מתלים ייחודית הנסיעה בתומקאר מרגישה חלקה ונוחה.

אין צורך ברישיון נהיגה מיוחד:
הידעתם שנהיגה בתומקאר לא מצריכה רישיון מיוחד ומספיק רישיון נהיגה רגיל על רכב פרטי על מנת לנהוג בו באופן עצמאי? יותר מכך, מכיוון שהכלי יועד בתחילתו לשוק החקלאי, ניתן לנהוג בתומקאר גם עם רישיון טרקטור. מה שאומר שגם בני 16 יכולים לנהוג ברכב וגם על הכביש.

נוחות התחזוקה:
תומקאר הוא רכב מאוד פשוט ונוח שאינו מצריך תחזוקה רבה. החלפים זולים ונמצאים בשפע (תוצרת ישראל אחרי הכל) וטיפולים רבים ניתן לבצע לבד ללא צורך במוסכניק מומחה. עלות של תומקאר יכול לנוע בין 4000 ₪ לכלי משומש משנתון ותיק ועד ל 70,000 ₪ לכלי "חדש מהניילונים".

מבחר דגמים:
תומקאר מוצעים כיום בארץ בכמה דגמים המתאימים לשניים, לארבעה ואף שישה נוסעים. זה הופך את הרכב לאידיאלי לאטרקציות משפחתיות או לטיולי גיבוש לחברות וארגונים.

אם אתם מחפשים אטרקציה כיפיית ובטיחותית לכל המשפחה, טיול שטח בתומקאר יכולה להיות בחירה מצוינת!