יום גיבוש / יום כיף - האם זה באמת נחוץ?

מנהלות רווחה בחברות, יודעת כי אירגון יום גיבוש לעובדי החברה פעם בשנה הוא אחד האתגרים המרכזיים בלוח השנה שלהן. אך האם אי פעם עצרתם לרגע לחשוב מדוע בעצם חשוב לתכנן יום גיבוש לעובדים? מה הוא תורם? או האם זה סתם פינוק שהעובדים בישראל התרגלו אליו?

 

נשמח להאיר את עיניכם ולמנות כמה נקודות חשובות בארגון יום גיבוש לקבוצות:
1. כן, העובדים בישראל ובעולם התרגלו לקבל פינוקים. נשמע קצת מגוכח מצד אחד, אך מצד שני מחקרים רבים הוכיחו כי עובדים נהנים מאוד לקבל לא רק תגמול כספי על עבודתם, אלא גם תגמולים נוספים ובניהם ימי כיף ומתנות יום הולדת. עובדים שמרגישים שהחברה "משקיעה" בהם, ירגישו רצון רב יותר לתת מעצמם יותר. כתוצאה מכך התפוקה עולה וזה בהחלט מצב של win-win לשני הצדדים.


כאן חשוב מאוד להדגיש את הצורך בלשתף את העובדים בבחירת פעילות הגיבוש  העתידית. בעידן הדיגיטלי ישנן שיטות רבות אותן תוכלו ליישם על מנת לתת לעובדים לבחור ולהצביע על פעילות גיבוש או סדנא המועדפת עליהם. השיתוף הזה ימנע את ההרגשה שהיום כיף / יום גיבוש נכפה עליהם למרות הלו"ז הצפוף שלהם, ויכין אותם מראש לתאריך מסויים בו הם יצאו מהמשרד וישכחו את העבודה ליום אחד.


2. חשיבותה של עזרה הדדית. על מנת ליצור בחברה סוג של אחריות הדדית ועזרה הדדית חשוב מאוד לגבש עובדים ממחלקות שונות, על מנת שיכיריו אחד את השני לא רק כ"כתובת אימייל". האם קרה לכם שאתם זקוקים למשהו דחוף ממחלקת הרכש, פתאום אתם מגלים שאין לכם מושג מי בעצם עובד בה? האם קיבלתם לאחרונה אימייל בעבודה מאדם שאפילו את שמו אתם לא מכירים? בואו נודה כי תגובה מהירה יותר, אפילו אם מדובר בעניני עבודה, יקבל אדם שאותו אתם מכירים באופן אישי, ושאיתו נסעתם "באותו התומקאר" ביום גיבוש האחרון, מאשר אדם שאתם לא מכירים.


קל וחומר אם מדובר בעובד חדש אשר מגיע לחברה ולמד על ה"נפשות הפועלות" רק מספר טלפונים של החברה, שאותו קיבל יחד עם אלף ואחד נהלים נוספים ביום הראשון שלו במקום החדש.

 

3. הבדל בין יום כיף ליום גיבוש - לכל אחד מטרות משלו. למרות שלרבים מאיתנו יום כיף ויום גיבוש הם שני מונחים זהים לחלוטין, יש הבדל מהותי בניהם עבור החברה.
יום כיף כשמו כן הוא, יום שכולו כיף עבור העובד ולפעמים אפילו עבור בת/בן זוגו או משפחתו. יום כיף יכול לכלול בילוי מסוג כלשהו, החל מבילוי יומי בלונה-גל, טיול תומקארים בצפון המלווה בשייט קיאקים, ועד ליום ספא או מופע סטנדאפ בפארק. מטרת יום הכיף היא להראות לעובד את ההערכה שהחברה רוחשת לו על הישגיו.

יום גיבוש יכול לכלול מרכיב של פעילות כיפית או אתגרית, אך מטרתו העיקרית היא להעביר איזשהו מסר מהחברה לעובדים. למשל עם המתחרים נושפים לחברתכם בעורף, וההנהלה מרגישה שהעובדים אינם מגיעים לתפוקה שהייתה נהוגה קודם, הפעילויות ביום הגיבוש יתרכזו במשימות אשר יעזרו לעובדים להגיע לתפוקה טובה יותר. יום הגיבוש בדרך כלל  יסתיים גם בארוחה משותפת אשר תלווה במצגת ארוכה על מצב החברה והשינויים העתידיים המתוכננים בה.
 

כאמור , אכן יש צורך בתכנון יום גיבוש על מנת לעלות את המוטיבציה של העובדים, אך יש לקחת בחשבון כמה וכמה פרמטרים, האופייניים רק לחברתכם. אם אתם זקוקים לעזרה, הצוות המקצועי של תיירות ואטרקציות איילת השחר ישמח לעמוד לשירותכם!