המלצות לאטרקציות חינם בצפון

החופש הגדול הוא תקופה לא קלה להורים, הקייטנות כבר מסתיימות, אך הדרך ל-1 בספטמבר עוד ארוכה. רבים מההורים מוצאים את עצמם בחיפוש מתמיד אחר אטרקציות לילדים ולבני הנוער שלא ירוקנו את הארנק. אנו מקווים שנוכל לעזור לכם מעט עם כמה הצעות לבילוי חינמי לכל במשפחה:

מרכז המבקרים של מקורות

באתר אשכול אתם תמיד אומרים לילדים שהכנרת מתייבשת והם לא ממש שמים לב דבריכם, הנה ההזדמנות שלכם להראות להם למה אתם מתכוונים וללמד אותם על הדרך הארוכה שעוברים מי הכנרת עד שהם מגיעים לברזים בבתים שלנו.


לא מדובר בהרצאה משעממת של פרופסור לכימיה, אלא במרכז מבקרים שבו תוכלו ליהנות ממיצג מעניין של מים, אורות, צבעים וצלילים, שבמהלכו הילדים והמבוגרים ישמעו הסבר על מקורות המים בישראל ועל הטיפול שמי הכנרת עוברים על מנת לספק לכל בית בישראל מי שתיה איכותיים. בסיום המייצג מחכה לכם משחק טריוויה ומי שירצה יוכל להמשיך גם לסיור רגלי או ממונע על רקע נופיה המרהיבים של בקעת בית נטופה.

בימי הקיץ מתקיימים סיורים למשפחות בתיאום מראש, לתיאום ביקור התקשרו 04-6500664

משך הסיור כשעה וחצי

פארק נשר – טיול חינם בצפון


אטרקציות לילדים בצפוןרבים מהמטיילים בצפון נוטים לפספס את האטרקציה המקסימה הזו שמאוד אהובה על ילדים בכל גיל ומתאימה מאוד לאלה שאוהבים מסלולי הליכה קלילים שלא דורשים מאמץ פיזי רב, במיוחד עם אתם מגיעים למקום בחודשי יולי-אוגוסט.


הפארק העירוני נשר ממוקם בדרומה של שכונת רמות יצחק בנשר שבכרמל. מדובר בפארק שתוכלו לבלות בו חצי יום לפחות, כי בנוסף למסלול ההליכה המקסים והגשר התלוי מעל ואדי קטיע, יש בו אזור לפיקניקים עם שולחנות ומתקני שעשועים לילדים, לכן מומלץ להביא אתכם גם סל פיקניק לארוחת בוקר מאוחרת.
 

מחנים את הרכב בחניון הפארק וממשיכים ברגל. חולפים על פני אזור הפיקניק ויורדים אל אפיק הנחל, וממשיכים בשביל המסומן בירוק, עד שמגיעים למרפסת תצפית על היער. לאחר שנהנה מהנוף, נמשיך לגולת הכותרת של המסלול, לה חיכו כל הילדים, הגשר התלוי באורך של 70 מטרים העשוי מכבלי פלדה. אל דאגה, הגשר אמנם מתנדנד בזמן חצייתו, אך הוא בטוח לחלוטין למעבר. נחצה את הגשר מעל הנחל ונמשיך בדרך עפר שתוביל אותנו אל אזור הפיקניק ממנו הגענו.
 

משך המסלול כשעה וחצי.

הגן הבהאי בעכו

אטרקציה בחינם נוספת בצפון המתאימה לכל הגילאים. הגנים הבהאים בעכו הם ה"אח הקטן" של הגנים הבהאים המפורסמים בחיפה. יש שיגידו כי מדובר בגן פחות מרשים, אך מצד שני אין צורך לטפס אינספור מדרגות על מנת ליהנות מיופיו של הגן.


המקום מציע סיור מודרך קצר שכולל הסבר על הדת הבהאית, סרט קצר על מייסדי הדת ועל עקרונותיה וכן סיור קצר בגנים המרשימים, שכוללים את ביתו של מייסד הדת בהא אוללה ואת קברו.
הגן הבוטני מטופח להפליא, וניתן לסייר בו גם לאחר תום הסיור המודרך, אך חשוב לציין כי אסור להכניס לגנים אוכל ושתיה ויש לשמור על שקט במערך הסיור בגן.
ניתן להירשם לסיור המודרך המקום. הסיור יוצא מכניסת הגן אחת לשעה.


מרכז מבקרים "אורות רבין”

תחנת חשמלאטרקציה חינם אחרונה אומנם לא ממוקמת בצפון, אך בהחלט מומלצת במיוחד בחום יולי אוגוסט, כאשר כל הורה חולם על מזגן בכל שעות היום. מרכז מבקרים "אורות רבין” של חברת החשמל ממוקם בחדרה ומציע סיורים חינמיים למשפחות בימי הקיץ בתיאום מראש. הביקור מתאים לילדים מגיל 11.


אז מה מחכה לכם בביקור במרכז המבקרים של חברת החשמל?
האם אתם יודעים מהו "היהלום השחור" שנחוץ לנו לייצור החשמל? זהו פחם, ומערמות הפחם הענקיות מתחיל הסיור במקום. במרכז המבקרים תוכלו לשמוע על תכונות הפחם. תלמדו איך הפחם מגיע לתחנת הכוח ואילו מאמצים נעשים על מנת לצמצם את זיהום האוויר בתום תהליך שריפת הפחם וייצור החשמל. במהלך הסיור תכירו את רשת החשמל בישראל, וללמוד על מחזור חומרי הפסולת מייצור החשמל

מדובר אטרקציה חינוכית המספקת ערך מוסף לנוער וילדים. שונה מאד ממה מעולמות הסופר-לנד והקיאקים בצפון שהילדים לעיתים מעדיפים.
 

לתיאום סיור חייגו: 076-7644333

כמו שאתם רואים, אפשר לשרוד את הקיץ, גם ללא הוצאות ענק בתחום האטרקציות לילדים, אנו מקווים שתהנו מבילוי משפחתי בכל אחד מהמקומות שהצעתו ומקווים לראותכם במתחם האטרקציות שלנו!