בר מצווה – טיפים למסיבה מדליקה ביותר

בר מצווה – השלב שמסמל את הבגרות של הילד שלך.

זה כבר לא עוד יום הולדת בסדרת ימי הולדת שהיו לו עד כה.

זה התחיל בגן – במסיבה נחמדה וקטנה עם כמה מתנות לשאר הילדים בגן, ועוגה טעימה שהאמא הכינה.

המשיך בבית הספר היסודי שבה גם המורה ואולי האח/האחות הגדולים השתתפו גם כי הם באותו בית ספר – וקיבלו חופש של שעה וקצת ביום שישי...

ואז מגיע התיכון, וברוב המקרים, בכיתה ז' הנער חוגג בר מצווה.

יש לא מעט הכנות שצריך לעשות לקראת האירוע המחונן והחשוב הזה.

בר מצווהנמנה כמה ואז נסביר גם כל אחד מהם

  1. הכנה לקריאת התורה – כל נער בישראל שחוגג בר מצווה, נחשב באמת "נער יהודי" אחרי שהוא עולה לתורה, בגיל 13 ויום אחד. מאז חלים עליו כל המצוות והוא מחוייב בהם כמו בן אדם בן 50. אין הבדל. ולכן – מתחילים מקריאת התורה – שבעצם דרך התורה הכל מתחיל ובתורה עצמה (שבכתב ושבעל פה) כתובות המצוות. אז בשביל לדעת לקרוא בתורה הנער צריך ללכת ללמוד אצל רב/אברך או בעל קורא מוסמך שמבין ויודע להסביר בצורה נכונה איך הקריאה צריכה להיות ולהשמע, בכדי שלא יהיו טעויות.
     

  2. הכנת האולם – חלק מהמשפחות בוחרות לעשות את האירוע בכותל, חלק מעדיפות בצורה משפחתית ואינטימית בבית או בבית כנסת השכונתי, יש אפילו טרנד חדש של בר מצווה בווילה (!). וכמובן יש את האולם הרגיל הממוזג והמסודר עם כל המשתמע מכך, אבל יש אופציה אחרת לכל אלו – לחגוג בר מצווה בצפון – בפארק קצרין.
     

  3. הזמנות – חלק מההכנות כוללות גם עיצוב הזמנה ושליחתה לכל האנשים הרלוונטים. אז קודם להזמנות – תחליטו את מי אתם הולכים להזמין – משפחה, חברים, מכר של ההורים מהעבודה, סבא וסבתא מהצד של הגיסים.... תעשו רשימה מסודרת של כל מי שאתם הולכים להזמין לאירוע, ואז תלכו תעצבו את ההזמנות וכמובן – תשלחו אותם לכל מי שצריך לקבל.

כמובן שיש עוד על מה לדבר בפן של הבר מצווה בכל מיני אספקטים וצורות שונות – כמו אם ללכת עם חליפה, האם ואיך לכתוב את הדרשה, אולי בכלל להכין מצגת שתראה כמה הנער בר מצווה היה חמוד כשהיה קטן?

אבל לבינתיים, נסתפק בטיפים הללו שחשוב לקחת אותם לשיקול כשבאים לחגוג בר מצווה.